Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 33,11 GBP.
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Blog wpisy
Witamina F – twoje codzienne wsparcie dla skóry i włosów

W naszym cotygodniowym cyklu przyszedł czas na witaminę F. Mamy wrażenie, że na tle innych jest niedoceniana. Pomyśl sama - co wiesz na jej temat? Czy masz świadomość jej właściwości dla skóry problematycznej, która zmaga się z trądzikiem? A może słyszałaś o tym, że rewelacyjnie wpływa na wygląd i kondycję włosów? Jeśli nie do końca ją znasz, najwyższy czas to zmienić. Mamy dla ciebie dawkę ciekawej wiedzy, którą możesz wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji. Zaczynamy!

Jak odbudować zaburzoną barierę hydrolipidową?

Bariera hydrolipidowa skóry (w skrócie BHL) określana także mianem warstwy lub płaszcza hydrolipidowego składa się głównie z wody i tłuszczu, a jej główną funkcją jest ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz TEWL (transepidermalną utratą wody z naskórka). Systematyczna oraz prawidłowa pielęgnacja jest w stanie dobrze zadbać o stan naszej BHL, jednak w dalszym ciągu istnieje wiele czynników mogących zaburzyć jej funkcje ochronne, np. w skutek jej naruszenia lub uszkodzenia. Dowiedz się, co wpływa na zaburzenia płaszcza lipidowego, jak się one objawiają oraz które składniki i dlaczego są niezbędne podczas kuracji odbudowującej. Zwróć również uwagę na propozycje tzw. produktów „must have”, które zahamują skutki nieprawidłowego funkcjonowania BHL.

 

Co to jest sebum i jak zmniejszyć jego nadmiar podczas kompleksowej pielęgnacji?

Sebum to jeden ze składników tworzących cenny płaszcz hydrolipidowy naskórka. Zapewnia on optymalne nawodnienie, poprawia elastyczność oraz miękkość skóry. Jednak gdy jest go za dużo, cera wygląda mało estetycznie, błyszczy się i boryka z nawracającymi problemami stanów zapalnych. Jak zmniejszyć wydzielanie sebum, a przy tym zapewnić skórze kompleksową pielęgnację?

Blog chmura tagów
Niacynamid — substancja pełna drogocennych właściwości
Niacynamid

Niacynamid — substancja pełna drogocennych właściwości

Niacynamid (inne nazwy: witamina B3, witamina PP) znany też jako nikotynamid, jest składową niacyny, czyli wit. B3. Ta substancja aktywna znajduje zastosowanie w kosmetologii z uwagi na swoje drogocenne właściwości. Charakteryzuje się szerokim spektrum działania, dzięki czemu jest składnikiem produktów takich jak naturalne kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy, dermokosmetyki, a nawet szampony.

 

Niacynamid – co to za substancja?

Aby dowiedzieć się, czym jest opisywana substancja, warto zrozumieć, jaką rolę odgrywa tutaj witamina B3Niacynamid to pochodna niacyny, co oznacza, że różni się od niej wiązaniem chemicznym. W kosmetykach nazwy są jednak stosowane naprzemiennie.

Związki o wszechstronnym działaniu od lat stosowane są w kosmetologii. Do takich wyjątkowych należy m.in. opisywany niacynamidWłaściwości, które go charakteryzują, sprawiają, że niemal każdy typ cery może skorzystać podczas jego stosowania.

Jedną z substancji, które można pozyskać z pożywienia, jest właśnie niacynamidDziałanie związku może być jednak mniej wyraźne, gdy dostarcza się go jedynie w ten sposób. Warto zatem zadbać o odpowiednią ilość wit. B3 w pielęgnacji ciała, a także w diecie, stosowanie produktów z niacynamidem sprawia bowiem, że skóra jest nawilżona niezależnie od pory roku.

 

Charakterystyczne właściwości niacynamidu

Nie od dziś wiadomo, jak wiele leczniczych właściwości ma wit. B3. Dlaczego jednak warto wykorzystywać niacynamidZastosowanie tego związku może nie tylko spowolnić proces starzenia skóry, lecz także zahamować rozwój wielu schorzeń odpornych na antybiotykoterapię.
 
Niacynamid na trądzik to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zmagają się z chorobą o podłożu łojotokowym. Ma on działanie przeciwzapalne, dzięki czemu moduluje aktywność cytokin. W przypadku skóry tłustej doskonale sprawdzi się serum Lynia Oily Skin z kwasem szikimowym i wit. B3 (3%).

Niacynamid zmniejsza również przebarwienia oraz wyrównuje koloryt skóry. Oprócz tego neutralizuje zaczerwienienia po urazach bądź potrądzikowe. Działanie antybakteryjne pomaga natomiast zahamować rozwój choroby i występowanie nowych wyprysków. Tutaj rozwiązaniem może być tonik żelowy Lynia z azeloglicyną 2%.

Trzeba jednak pamiętać o umiarze podczas stosowania substancji, jaką jest niacynamid. Skutki uboczne, m.in. opuchliznę, świąd czy swędzenie należy skonsultować ze specjalistą.
 
 

 

Jak stosować niacynamid?

Coraz więcej osób decyduje się włączyć do pielęgnacji niacynamidJak stosować tę substancję, aby nie wywołać niepożądanych skutków? Trzeba pamiętać, że działanie opisywanego związku zależy w głównej mierze od stężenia — na co dzień zalecane jest stosowanie nikotynamidu 2-5%. Należy zacząć od jak najniższych wartości, aby sprawdzić wpływ substancji na skórę. Tu doskonale sprawdzą się toniki żelowe, które zawierają 2% witaminy B3.

 

   

Początkowo codzienne stosowanie niacynamidu nie jest wskazane. W trakcie całej pielęgnacji nie powinno się też stosować więcej niż jednego kosmetyku z tą substancją. Najlepsze efekty obserwuje się u osób, które decydują się na wykorzystywanie go 3 razy w tygodniu.

Czy można stosować jednocześnie inne substancje oraz niacynamidZ czym nie łączyć tego związku? W codziennej pielęgnacji dobrze sprawdza się m.in. retinol i niacynamid. Wit. B3 stymuluje działanie pochodnej wit. A — dzięki temu efekty widoczne są znacznie szybciej. Natomiast z uwagi na równe pH, jednocześnie nie należy stosować takich substancji jak niacynamid i kwas azelainowy.

 

Niacynamid w kosmetykach pielęgnacyjnych

Nikotynamid w kosmetykach do mycia twarzy to wyjątkowo popularny składnik. Nic dziwnego, substancja ta bowiem doskonale oczyszcza oraz odbudowuje barierę ochronną skóry. Warto zdecydować się na stosowanie wit. B3 zarówno w formie peelingów, jak i kremów czy serumNiacynamid zawarty w tonikach żelowych od marki Lynia nawilża oraz przywraca odpowiednie pH skóry.

W kosmetykach marki Lynia niacynamid ma szerokie zastosowanie w optymalnych stężeniach. W tonikach stężenie niacyny wynosi 2%, czyli jest odpowiednie do codziennego stosowania. Witaminę B3 o stężeniu 2% można znaleźć także w boosterze serii Oily Skin, w którym w połączeniu z kwasem szikimowym oraz azeloglicyną i aktywną algą daje spektakularne efekty.

Planując intensywniejszą pielęgnację niacynamidem warto sięgnąć po jeden z dwóch nowych boosterów marki Lynia. Booster z niacynamidem 5%, polecany jest do codziennego stosowania podczas kuracji witaminą B3. Zalecane jest stopniowe zwiększanie częstotliwości stosowania tego produktu. Po kilkutygodniowej kuracji warto zwiększyć stężenie niacynamidu sięgając po booster z niacynamiedem 10%.

 

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
W przypadku problemu z zalogowaniem się na konto prosimy skorzystać z opcji "nie pamiętasz hasła".
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 33,11 GBP.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium