Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 149,00 zł.
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Blog wpisy
Witamina F – twoje codzienne wsparcie dla skóry i włosów

W naszym cotygodniowym cyklu przyszedł czas na witaminę F. Mamy wrażenie, że na tle innych jest niedoceniana. Pomyśl sama - co wiesz na jej temat? Czy masz świadomość jej właściwości dla skóry problematycznej, która zmaga się z trądzikiem? A może słyszałaś o tym, że rewelacyjnie wpływa na wygląd i kondycję włosów? Jeśli nie do końca ją znasz, najwyższy czas to zmienić. Mamy dla ciebie dawkę ciekawej wiedzy, którą możesz wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji. Zaczynamy!

Jak odbudować zaburzoną barierę hydrolipidową?

Bariera hydrolipidowa skóry (w skrócie BHL) określana także mianem warstwy lub płaszcza hydrolipidowego składa się głównie z wody i tłuszczu, a jej główną funkcją jest ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz TEWL (transepidermalną utratą wody z naskórka). Systematyczna oraz prawidłowa pielęgnacja jest w stanie dobrze zadbać o stan naszej BHL, jednak w dalszym ciągu istnieje wiele czynników mogących zaburzyć jej funkcje ochronne, np. w skutek jej naruszenia lub uszkodzenia. Dowiedz się, co wpływa na zaburzenia płaszcza lipidowego, jak się one objawiają oraz które składniki i dlaczego są niezbędne podczas kuracji odbudowującej. Zwróć również uwagę na propozycje tzw. produktów „must have”, które zahamują skutki nieprawidłowego funkcjonowania BHL.

 

Co to jest sebum i jak zmniejszyć jego nadmiar podczas kompleksowej pielęgnacji?

Sebum to jeden ze składników tworzących cenny płaszcz hydrolipidowy naskórka. Zapewnia on optymalne nawodnienie, poprawia elastyczność oraz miękkość skóry. Jednak gdy jest go za dużo, cera wygląda mało estetycznie, błyszczy się i boryka z nawracającymi problemami stanów zapalnych. Jak zmniejszyć wydzielanie sebum, a przy tym zapewnić skórze kompleksową pielęgnację?

Blog chmura tagów
Masaż kamieniem Gua Sha – wszystko, co trzeba wiedzieć
Masaż kamieniem Gua Sha – wszystko, co trzeba wiedzieć

Masaż kamieniem Gua Sha — wszystko, co trzeba wiedzieć

 

Szeroki wybór atrakcyjnych kosmetyków i narzędzi do pielęgnacji ciała oraz twarzy potrafi przyprawić o zawrót głowy – jest ich całkiem sporo i czasami trudno podjąć decyzję, co przetestować. Kamienie Gua Sha należą do popularnych nowinek, z którymi warto się zapoznać – masaż ciała oraz twarzy wykonywany przy ich użyciu ma rewelacyjny wpływ na wygląd i jakość skóry. Dobrze jest dowiedzieć się, jak wybrać narzędzie i w jaki sposób go używać, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

 

Kamień Gua Sha ma charakterystyczny wygląd – to płaska płytka, zazwyczaj z jednej strony ozdobiona wycięciami, która odrobinę przypomina lekko zniekształcony symbol serca. Taka forma ma praktyczne znaczenie – doskonale przylega do twarzy, dopasowując się do krzywizn kości oraz mięśni. Jest także bardzo wygodna do trzymania w dłoni w trakcie wykonywania zabiegu.

 

 

Kamienie Gua Sha — właściwości pielęgnacyjne 

Nie wszyscy mają możliwości i zasoby, aby regularnie korzystać z zabiegów w profesjonalnych salonach kosmetycznych, lecz niemal każdy może sobie pozwolić na kamień Gua Sha. Efekty stosowania są naprawdę spektakularne – wystarczy zadbać o odpowiednią technikę oraz działać systematycznie, by je uzyskać. Czego zatem można się spodziewać?

 

  • Pobudzenie krążenia – pod wpływem stymulacji krew oraz limfa zaczynają szybciej płynąć, udrażniają się naczynia, które je przewodzą. Twarz od razu po zabiegu wygląda lepiej.

 

  • Poprawa owalu twarzy, naturalny lifting – długofalowo, przy regularnym powtarzaniu, angażujący mięśnie masaż twarzy wpływa pozytywnie na jej kształt. Jest to bezpośrednio powiązane z poprawą krążenia oraz aktywacją struktur wewnętrznych.

 

  • Redukcja opuchlizny – dzięki magicznym narzędziom poranna opuchlizna na twarzy przestanie być problemem – należą do nich kamień Gua Sha i roller do twarzy. Akcesorium wykonane z kwarcu najlepiej jest trzymać w lodówce, dzięki czemu efekt będzie wzmocniony.

 

  • Wyrównanie kolorytu cery – masowanie pomaga przesuwać się ewentualnym złogom zanieczyszczeń oraz zablokowanej limfie, dzięki czemu twarz odzyskuje promienny wygląd i blask.

 

  • Ujędrnienie i polepszenie elastyczności – podobnie jak w przypadku ćwiczeń fizycznych, masaż, który można nazwać formą jogi twarzy, stymuluje odpowiednie struktury do pracy. Dzięki temu skóra mocniej się napina i zyskuje gęstość.

 

  • Odprężenie i relaksacja – oto jakże przyjemny „efekt uboczny” używania Gua Sha. Zabieg można uczynić swego rodzaju rytuałem, któremu towarzyszy ulubiona muzyka, aromat świecy lub kadzidełek. Powolne, monotonne ruchy rozluźniają mięśnie i mogą wprowadzić w stan ukojenia.

 

Kamienie do masażu — jakie wybrać? 

Istnieje kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, gdy zdecydujemy się na kamień Gua Sha. Jaki wybrać materiał wykonania narzędzia? Najpopularniejszymi dostępnymi modelami są te stworzone z różowego kwarcu bądź jadeitu – można zatem zagłębić się w to, jak sprawdzają się poszczególne kamienie do masażu twarzy, biorąc pod uwagę przypisywane im właściwości. Najbardziej namacalną różnicę stanowi jednak fakt, że pierwszy ze wskazanych surowców jest zazwyczaj chłodniejszy w dotyku, więc może być lepszym wyborem dla osób, które borykają się z opuchlizną.

 

Kamienie Gua Sha w pielęgnacji — zabiegi i stosowanie 

Jak poprawnie używać kamienia Gua Sha? Masaż wykonywany regularnie w domowych warunkach jest bardzo prosty i urozmaici zabiegi pielęgnacyjne na twarz. Na początku trzeba porządnie przygotować skórę – oczyścić ją, stonizować i nałożyć tłusty krem lub olejek. Są różne techniki masażu, a najważniejsza zasada to wykonywanie ruchów odśrodkowych – rozpoczynanych pośrodku twarzy, z odprowadzeniem w kierunku węzłów chłonnych (w okolicach szyi). Takie czynności zapewniają stopniowy drenaż limfatyczny o bardzo korzystnym działaniu. W ten sposób można masować czoło, policzki, żuchwę, a także szyję (znacznie delikatniej, pamiętając o wrażliwości narządów podskórnych) oraz dekolt. Dodatkowym przyjemnym akcentem jest możliwość delikatnego masażu karku.

 

 

Oleje do masażu kamieniami Gua Sha 

Jakie oleje do masażu twarzy najlepiej wybrać? W tym celu sprawdzą się produkty delikatne i niepodrażniające, o właściwościach odżywczych. Doskonały będzie na przykład olej jojoba – jest idealny do każdego rodzaju cery, wykazuje właściwości zmiękczające i łagodzące. Tworzy na skórze warstwę ochronną, pomaga odbudowywać warstwę hydrolipidową i zapobiega przesuszeniom. Płytka Gua Sha może dzięki niemu gładko przesuwać się po skórze, nie podrażniając jej. Doskonale sprawdzi się również olej z moreli.  

Zobacz wszystkie nasze propozycje olejków do masażu kamieniem gua sha.

Dobrym wyborem będą także olejkowe sera lub kuracje na bazie olejów, takie jak w ofercie marki Lynia. Dzięki połączeniu naturalnych składników z substancjami aktywnymi rozprowadzany na skórze przy masażu produkt jeszcze lepiej ją odżywi, ukoi i ujędrni. Drenaż limfatyczny sprawia, że dobroczynne składniki w bardziej dogłębny sposób mogą oddziaływać na naskórek.

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
W przypadku problemu z zalogowaniem się na konto prosimy skorzystać z opcji "nie pamiętasz hasła".
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 149,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium