Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 149,00 zł.
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog wpisy
Witamina F – twoje codzienne wsparcie dla skóry i włosów

W naszym cotygodniowym cyklu przyszedł czas na witaminę F. Mamy wrażenie, że na tle innych jest niedoceniana. Pomyśl sama - co wiesz na jej temat? Czy masz świadomość jej właściwości dla skóry problematycznej, która zmaga się z trądzikiem? A może słyszałaś o tym, że rewelacyjnie wpływa na wygląd i kondycję włosów? Jeśli nie do końca ją znasz, najwyższy czas to zmienić. Mamy dla ciebie dawkę ciekawej wiedzy, którą możesz wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji. Zaczynamy!

Jak odbudować zaburzoną barierę hydrolipidową?

Bariera hydrolipidowa skóry (w skrócie BHL) określana także mianem warstwy lub płaszcza hydrolipidowego składa się głównie z wody i tłuszczu, a jej główną funkcją jest ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz TEWL (transepidermalną utratą wody z naskórka). Systematyczna oraz prawidłowa pielęgnacja jest w stanie dobrze zadbać o stan naszej BHL, jednak w dalszym ciągu istnieje wiele czynników mogących zaburzyć jej funkcje ochronne, np. w skutek jej naruszenia lub uszkodzenia. Dowiedz się, co wpływa na zaburzenia płaszcza lipidowego, jak się one objawiają oraz które składniki i dlaczego są niezbędne podczas kuracji odbudowującej. Zwróć również uwagę na propozycje tzw. produktów „must have”, które zahamują skutki nieprawidłowego funkcjonowania BHL.

 

Co to jest sebum i jak zmniejszyć jego nadmiar podczas kompleksowej pielęgnacji?

Sebum to jeden ze składników tworzących cenny płaszcz hydrolipidowy naskórka. Zapewnia on optymalne nawodnienie, poprawia elastyczność oraz miękkość skóry. Jednak gdy jest go za dużo, cera wygląda mało estetycznie, błyszczy się i boryka z nawracającymi problemami stanów zapalnych. Jak zmniejszyć wydzielanie sebum, a przy tym zapewnić skórze kompleksową pielęgnację?

Blog chmura tagów
Jakie kwasy na lato wybrać?
Jakie kwasy na lato wybrać?

Jakie kwasy na lato wybrać? 

Pielęgnacja z kwasami cieszy się dużą popularnością już nie tylko w salonach kosmetycznych.  Bezpieczne stosowanie tych produktów w domowych warunkach jest jak najbardziej możliwe, lecz trzeba wiedzieć, na który produkt warto się zdecydować. Latem dodatkowo należy mieć na uwadze kwestię fotowrażliwości (silnej reaktywności na promieniowanie słoneczne) wywoływanej przez niektóre substancje. Zatem jakie kwasy na lato wybrać, aby móc je bezpiecznie stosować i nie martwić się stanem cery? O czym trzeba pamiętać, by stworzyć doskonały plan pielęgnacyjny na ciepłe miesiące?

Bezpieczna i skuteczna pielęgnacja latem

Jedną z podstawowych zasad, której bezwzględnie należy się trzymać podczas kuracji kwasami, jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Kremy oraz emulsje z SPF to nieodzowne produkty używane po zastosowaniu peelingów, masek i toników zawierających silne substancje złuszczające. Kosmetolodzy zalecają nakładanie filtrów na twarz przez cały rok, a w szczególności, gdy używa się kwasów podczas lata, gdyż cera wymaga wtedy dodatkowej ochrony. Niezbędny będzie nie tylko wysoki faktor, lecz także reaplikacja w ciągu dnia i unikanie ekspozycji na bezpośrednie promieniowanie. 

Kwas migdałowy – doskonały na cały rok

Jako pierwszy bezpieczny produkt do letniej pielęgnacji można wskazać kwas migdałowy. W przeciwieństwie do niektórych produktów nie wzmaga fotowrażliwości (co jednak nie oznacza, że wskazana jest rezygnacja z kremów z filtrami). Należy on do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA) oraz wykazuje działanie złuszczające, antybakteryjne i przeciwstarzeniowe. Pozyskuje się go przez odpowiednią preparację gorzkich migdałów. Peeling z kwasem migdałowym to doskonały wybór na lato – świetnie sprawdza się w leczeniu zmian potrądzikowych, rozjaśnia i wygładza cerę oraz gwarantuje natychmiastowe efekty. Warto na niego postawić, jeśli chce się rozpocząć kurację kwasami. Jego użytkowanie będzie dobrą rozgrzewką dla skóry przed aplikacją mocniejszych substancji.

Kwas salicylowy jako sposób na walkę z zaskórnikami

Kwas salicylowy należy do grupy kwasów beta-hydroksylowych (BHA) i cechuje się nieco silniejszym działaniem, jednak wciąż można zaliczyć go do bardzo łagodnych produktów. Wykazuje właściwości bakteriobójcze, bakteriostatyczne i przeciwgrzybicze. Sprawdza się jako remedium na zaskórniki – pomaga likwidować już istniejące oraz zapobiega powstawaniu nowych. Jest doskonały do oczyszczania cery trądzikowej, mieszanej, a także strefy T u osób ze skórą suchą. Ponadto przyspiesza gojenie ognisk zapalnych, zmniejsza widoczność przebarwień i blizn oraz zapobiega wrastaniu włosów po depilacji.

Kwas laktobionowy – idealny do cery wrażliwej

Jak sugerują specjaliści i specjalistki kosmetologii, kwas laktobionowy, ze względu na swoją szczególną formę, może być stosowany nawet przez osoby o wrażliwej cerze. To kwas polihydroksylowy (PHA) otrzymywany w wyniku utleniania laktozy. Wykazuje działanie łagodnie złuszczające, wygładzające, wzmacniające i przeciwzapalne. Wpływa kojąco na cerę, hamując utratę wody oraz pobudzając syntezę kolagenu. Tym samym przyczynia się do procesu odnowy komórkowej, a także wykazuje silne właściwości przeciwrodnikowe. Mogą go używać osoby ze skórą wrażliwą, suchą i naczyniową, ze skłonnością do podrażnień oraz rozmaitych schorzeń skórnych, takich jak egzema czy łuszczyca (pod kontrolą dermatologa). Pomaga w leczeniu trądziku różowatego, zmniejsza też widoczność rozszerzonych naczynek.

Glukonolakton – łagodny sposób na trądzik

Osoby, które zimą wybierają silną pielęgnację, np. z użyciem retinolu, latem mogą zdecydować się na glukonolakton, czyli wytwór powstający w procesie fermentacji kukurydzy. Wyjściowo wykazuje odczyn obojętny, jednak w kontakcie z wodą zmienia swoje właściwości, hydrolizując się do kwasu glukonowego z grupy PHA. Jest to naturalny oksydant, działający ochronnie na skórę, przyspieszając regenerację komórek i niwelując podrażnienia. Zastosowanie go w pielęgnacji przyczynia się do wygładzenia skóry, ujędrnienia oraz uelastycznienia jej. W stężeniu 5% sprawdza się doskonale do cery wrażliwej i alergicznej, a przy 15% w składzie staje się lekkim peelingiem. Nadaje się również do pielęgnacji skóry pod oczami.

Kompleksowa pielęgnacja z kwasami na lato

Delikatne kwasy to substancje bezpieczne do użytkowania w domowych recepturach. Dostępne są także gotowe produkty, które z powodzeniem mogą być stosowane w letnie miesiące. Krem z kwasami AHA Lynia będzie doskonały do wieczornej pielęgnacji. Stosowany raz w tygodniu całoroczny peeling z kwasem migdałowym poradzi sobie z przesuszeniem i przebarwieniami posłonecznymi, a tonik żelowy z glukonolaktonem wygładzi cerę oraz ukoi podrażnienia. Z kolei do cery naczynkowej dobrze sprawdzi się krem z kwasem laktobionowym o działaniu regenerującym.

Produkty z kwasami to element rytuału pielęgnacyjnego, który warto wprowadzić także u siebie. Lato wcale nie jest czasem, kiedy należy z nich rezygnować. Wystarczy wiedzieć, jakie produkty będą bezpieczne i zastosować ochronę przeciwsłoneczną.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
W przypadku problemu z zalogowaniem się na konto prosimy skorzystać z opcji "nie pamiętasz hasła".
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 149,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium