Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 25,00 €.
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog wpisy
Witamina F – twoje codzienne wsparcie dla skóry i włosów

W naszym cotygodniowym cyklu przyszedł czas na witaminę F. Mamy wrażenie, że na tle innych jest niedoceniana. Pomyśl sama - co wiesz na jej temat? Czy masz świadomość jej właściwości dla skóry problematycznej, która zmaga się z trądzikiem? A może słyszałaś o tym, że rewelacyjnie wpływa na wygląd i kondycję włosów? Jeśli nie do końca ją znasz, najwyższy czas to zmienić. Mamy dla ciebie dawkę ciekawej wiedzy, którą możesz wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji. Zaczynamy!

Jak odbudować zaburzoną barierę hydrolipidową?

Bariera hydrolipidowa skóry (w skrócie BHL) określana także mianem warstwy lub płaszcza hydrolipidowego składa się głównie z wody i tłuszczu, a jej główną funkcją jest ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz TEWL (transepidermalną utratą wody z naskórka). Systematyczna oraz prawidłowa pielęgnacja jest w stanie dobrze zadbać o stan naszej BHL, jednak w dalszym ciągu istnieje wiele czynników mogących zaburzyć jej funkcje ochronne, np. w skutek jej naruszenia lub uszkodzenia. Dowiedz się, co wpływa na zaburzenia płaszcza lipidowego, jak się one objawiają oraz które składniki i dlaczego są niezbędne podczas kuracji odbudowującej. Zwróć również uwagę na propozycje tzw. produktów „must have”, które zahamują skutki nieprawidłowego funkcjonowania BHL.

 

Co to jest sebum i jak zmniejszyć jego nadmiar podczas kompleksowej pielęgnacji?

Sebum to jeden ze składników tworzących cenny płaszcz hydrolipidowy naskórka. Zapewnia on optymalne nawodnienie, poprawia elastyczność oraz miękkość skóry. Jednak gdy jest go za dużo, cera wygląda mało estetycznie, błyszczy się i boryka z nawracającymi problemami stanów zapalnych. Jak zmniejszyć wydzielanie sebum, a przy tym zapewnić skórze kompleksową pielęgnację?

Blog chmura tagów
Peeling z kwasem migdałowym 20% – jak go wykonać w warunkach domowych?
Peeling z kwasem migdałowym 20% – jak go wykonać w warunkach domowych?

Peeling z kwasem migdałowym – jak go wykonać w domu? 

Nie każdy wie, że peeling kwasowy o mocnym, lecz bezpiecznym stężeniu można wykonać samodzielnie w domu. Wykorzystując surowce dostępne w naszej ofercie, narzędzia kuchenne i „małą zieloną buteleczkę z procentami” wyczarujemy produkt na co najmniej 5 zabiegów.

 

 

 

 

Peeling z kwasem migdałowym w domu– czego potrzebujemy ? 

Zabieg z użyciem preparatu z 20% stężeniem kwasu migdałowego. Receptura na 20g preparatu:

 

Surowce: 

Kwas migdałowy –  4 g

Hydromanil – 1 g

Kwas hialuronowy 1% żel – 4 g

Ekstrakt z kwiatów Czarnego bzu (antyoksydant) – 1 g

Ilość wszystkich składników odmierzamy za pomocą wagi i pipety.

 

Narzędzia: 

Pipeta jednorazowa

Szpatułka do mieszania/patyczek/łyżeczka

Naklejka do opisania kosmetyku

Butelka wygodna do aplikowania peelingu.

lub

Mamy możliwość skorzystania z gotowego zestaw do wykonania peelingu 20% (zawiera surowce i narzędzia) dostępnego tutaj

 

Dodatkowe elementy (niezawarte w gotowym zestawie):

Woda lub hydrolat: 7 ml – odmierzyć pipetą.

Alkohol etylowy (spirytus): 3,8 ml – odmierzyć załączoną pipetą.

Zlewka/szklanka/małe naczynie x2.

Garnek z wodą – w celu przygotowania łaźni wodnej.

 

Każdy surowiec można zakupić osobno. Dla ułatwienia, stworzyliśmy jednak gotowy zestaw z odmierzonymi już składnikami. Do zestawu należy dokupić wodę destylowaną lub hydrolat oraz alkohol etylowy (spirytus).

 

Peeling z kwasem migdałowym – jak go wykonać? 

Pamiętaj o przygotowaniu stanowiska, na którym będziesz pracować. Odkaź powierzchnię naczyń, nałóż rękawiczki jednorazowe.

  1. Do naczynia (zlewki, szklanki) odmierz odpowiednią ilość wody (hydrolatu), spirytusu oraz dodaj odmierzony kwas migdałowy, następnie całość umieść w łaźni wodnej i podgrzać do temp. ok.  60 °C, mieszając do całkowitego rozpuszczenia się kryształków kwasu, jednocześnie uważając, aby nie zgrzać Kryształy rozpuszczą się po kilku minutach. Odstaw aby się schłodziło do temperatury pokojowej.
  2. Po schłodzeniu otrzymany roztwór wlewaj małymi partiami do kwasu hialuronowego, który wcześniej najlepiej przelać do małej zlewki lub szklanki. Mieszamy po każdej dolanej partii. Gdy kwas hialuronowy połączy się z roztworem dodajemy pozostałe składniki zestawu. Następnie całość dokładnie wymieszać. Peeling jest gotowy do użycia – przelej go (np za pomocą pipety) do butelki.

 

Peeling z kwasem migdałowym – po co alkohol?  

Alkohol dodany do peelingu jest konieczny, w innym przypadku kwas migdałowy będzie krystalizował się na twarzy oraz po wystygnięciu roztworu będzie się wytrącał. Podana ilość nie wpłynie na wysuszenie skóry, a dodatkowo ją zdezynfekuje oraz będzie pełnić rolę konserwantu.

 

Peeling z kwasem migdałowym – jak aplikować? 

Najlepiej nakładać za pomocą kroplomierza w butelce bezpośrednio na skórę twarzy oraz szyi i dekoltu. Nakładając,  należy delikatnie wmasować peeling w skórę.

 

Peeling z kwasem migdałowym – czy piecze? 

Może być odczuwalne mrowienie lub pieczenie – intensywność zależy od rodzaju i stanu skóry oraz częstotliwości wykonywanych zabiegów kwasowych.

 

Peeling z kwasem migdałowym – jak długo trzymać? 

Po około 20 minutach od aplikacji zmywamy ciepłą wodą. Jeśli wyczuwamy dyskomfort lub zbyt mocne pieczenie – skracamy czas zabiegu.

 

Peeling z kwasem migdałowym – co nałożyć po zabiegu? 

Z uwagi na dość niskie stężenie procentowe kwasu zabieg wystarczy zakończyć kosmetykiem nawilżającym. Szczególnie polecamy zastosowanie maski algowej peel-off z orzechami brazylijskimi (można pod nią wklepać ulubione serum). Dobrze się także sprawdzi silnie nawilżająca maska Oleofaza. Maskę trzymamy na twarzy od 20–30min.

 

Peeling z kwasem migdałowym – jakie stężenie? 

W przypadku osób, które nie stosowały wcześniej produktów z kwasami AHA, nie zaleca się aplikacji peelingu o stężeniu powyżej 10%. Wskazane jest, aby wcześniej przez około 2 tygodnie przyzwyczajać skórę do działania kwasów, stosując np. tonik z kwasem migdałowym 5%.

 

Peeling z kwasem migdałowym – na co uważać? 

Podczas aplikacji należy uważać, aby peeling nie dostał się do oczu, najlepiej aplikować na leżąco oraz chronić oczy np. wacikiem. W razie dostania się do oczu – natychmiast przepłukać dużą ilością wody.

 

Peeling z kwasem migdałowym – czy jest bezpieczny? 

Zabiegi przy użyciu kwasów AHA o niskim stężeniu (do 30%) są uznawane za bezpieczne. Należy jednak pamiętać o odpowiedzialnym podejściu do każdego zabiegu. Zawsze trzymajmy się instrukcji, nie przekraczajmy zalecanego czasu ani wyżej wspomnianego stężenia. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek efektów nieporządanych, wykonywanie zabiegu należy przerwać i podjąć kroki w celu szybkiego załagodzenia zmian. Warto być zawsze uzbrojonym w dowolną maskę algową, która dzięki swoim kojącym oraz nawilżającym właściwościom doskonale łagodzi skórę.

 

Kosmetyk bez konserwantu – jak przechowywać? 

Peeling nie zawiera konserwantu, ale zawiera alkohol, który konserwuje go na do 3 miesięcy . Zatem – przechowujemy go w lodówce.

  

Peeling z kwasem migdałowym – efekty. 

Peeling z kwasem migdałowym 20% to bardzo mocno złuszczający produkt przeznaczony do pielęgnacji skór przyzwyczajonych do stosowania produktów z kwasami AHA. Sprawdza się w przypadku cery suchej, z oznakami starzenia się oraz zniszczonych nadmiernym eksponowaniem na działanie promieni słonecznych. Intensywnie złuszcza, wyrównuje koloryt oraz przywraca blask i młodzieńczy wygląd skóry. Likwiduje "skórki" oraz, poprzez rozluźnienia wiązań, przygotowuje skórę do aplikacji substancji odżywczych. Produkty z kwasem migdałowym polecane są do pielęgnacji każdego rodzaju cery, a szczególnie trądzikowej, tłustej oraz skłonnej do zapychania.

Działa przeciwko szczepom bakterii z rodzaju Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia coli, Aerobacter aerogenes – odpowiedzialnym za powstawanie niecystowego trądziku zapalnego.

 

Peeling z kwasem migdałowym – czy można stosować latem? 

Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień – u osób z wysokim fototypem. Z tego powodu bywa nazywany "peelingiem letnim" lub "peelingiem dla wszystkich o każdej porze roku".

 

Peeling z kwasem migdałowym – czy pielęgnuje?

Jeśli zabieg wykonujemy przy wykorzystaniu produktu o dobrze zaplanowanym składzie (kwas, substancje pomocnicze, antyoksydanty, substancje nawilżające, substancje łagodzące) to oprócz oczekiwanego efektu złuszczania, peeling intensywnie pielęgnuje skórę. Tak jak inne kwasy AHA, kwas migdałowy może okazać się niezastąpiony w kuracjach posłonecznych, pozwala przywrócić świeżość i blask zmęczonej słońcem skórze.

Ekstrakt z kwiatów Czarnego bzu (dodany do peeling)  stymuluje produkcję kwasu hialuronowego oraz zwiększa nawilżenie i regenerację, a także zapobiega kruchości naczynek włosowatych, zwiększając ich elastyczność. Substancja ta jest jednym z najsilniejszych antyutleniaczy, wykazuje działanie łagodzące, przeciwzapalne, oczyszczające, a także ściągające i antybakteryjne.

Hydromanil to naturalny ekstrakt roślinny z owoców drzewa Caesalipinia spinosa potocznie zwanego Tarą. Jest to bardzo silnie nawilżająca substancja pozwalająca uzyskać gładkość i młodzieńczy wygląd skóry.

 

Peeling z kwasem migdałowym – jaka cena? 

Cena gotowego zestawu do wykonania kosmetyku zależy od stężenia kwasu użytego w tym zestawie. Waha się od 11,90/zestaw 5% do 15,90/zestaw 20%. Do tych kosztów należy doliczyć koszt dodatkowym elementów (woda, alkohol).

 

Peeling z kwasem migdałowym – na ile zabiegów wystarczy? 

Receptura została stworzona w celu uzyskania 20 g gotowego produktu. Ilość zabiegów zależna jest przede wszystkim od sposobu aplikacji, powierzchni aplikacji oraz ilości nakładanego preparatu. Szacowana ilość zabiegów: od 5 do 10.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
W przypadku problemu z zalogowaniem się na konto prosimy skorzystać z opcji "nie pamiętasz hasła".
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 25,00 €.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium