Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od $41.39.
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Blog wpisy
Witamina F – twoje codzienne wsparcie dla skóry i włosów

W naszym cotygodniowym cyklu przyszedł czas na witaminę F. Mamy wrażenie, że na tle innych jest niedoceniana. Pomyśl sama - co wiesz na jej temat? Czy masz świadomość jej właściwości dla skóry problematycznej, która zmaga się z trądzikiem? A może słyszałaś o tym, że rewelacyjnie wpływa na wygląd i kondycję włosów? Jeśli nie do końca ją znasz, najwyższy czas to zmienić. Mamy dla ciebie dawkę ciekawej wiedzy, którą możesz wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji. Zaczynamy!

Jak odbudować zaburzoną barierę hydrolipidową?

Bariera hydrolipidowa skóry (w skrócie BHL) określana także mianem warstwy lub płaszcza hydrolipidowego składa się głównie z wody i tłuszczu, a jej główną funkcją jest ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz TEWL (transepidermalną utratą wody z naskórka). Systematyczna oraz prawidłowa pielęgnacja jest w stanie dobrze zadbać o stan naszej BHL, jednak w dalszym ciągu istnieje wiele czynników mogących zaburzyć jej funkcje ochronne, np. w skutek jej naruszenia lub uszkodzenia. Dowiedz się, co wpływa na zaburzenia płaszcza lipidowego, jak się one objawiają oraz które składniki i dlaczego są niezbędne podczas kuracji odbudowującej. Zwróć również uwagę na propozycje tzw. produktów „must have”, które zahamują skutki nieprawidłowego funkcjonowania BHL.

 

Co to jest sebum i jak zmniejszyć jego nadmiar podczas kompleksowej pielęgnacji?

Sebum to jeden ze składników tworzących cenny płaszcz hydrolipidowy naskórka. Zapewnia on optymalne nawodnienie, poprawia elastyczność oraz miękkość skóry. Jednak gdy jest go za dużo, cera wygląda mało estetycznie, błyszczy się i boryka z nawracającymi problemami stanów zapalnych. Jak zmniejszyć wydzielanie sebum, a przy tym zapewnić skórze kompleksową pielęgnację?

Blog chmura tagów
Kwas hialuronowy – czym jest, jakie są jego rodzaje i zastosowanie
Kwas hialuronowy – czym jest, jakie są jego rodzaje i zastosowanie

Kwas hialuronowy kojarzy się z piękną, jędrną cerą pozbawioną zmarszczek. Substancja ta występuje naturalnie w skórze człowieka, lecz z wiekiem jej ilość się zmniejsza. By spowolnić proces starzenia się, można jej sobie dostarczać poprzez stosowanie kosmetyków lub poddawanie się zabiegom estetycznym. Co jeszcze warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

 

Co to jest i jak działa kwas hialuronowy? 

Kwas hialuronowy jest bezbarwny i przeźroczysty. Występuje we wszystkich żywych istotach, a jego nazwa pochodzi od greckiego słowa hyalos oznaczającego szkło. Ten organiczny związek chemiczny należący do grupy polisacharydów można znaleźć zarówno w naskórku, jak i w skórze właściwej. Uczestniczy w budowaniu np. ścian naczyń krwionośnych, chrząstek, mazi stawowej oraz ciała szklistego oka. 

Jego główne funkcje to nawilżanie i regeneracja skóry, regulowanie procesów metabolicznych, ochrona przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz promieni UV, a także dostarczanie substancji odżywczych do organizmu. Ma swój udział w prawidłowej pracy oczu i stawów oraz korzystnie wpływa na stan włosów i paznokci. Choć używa się go powszechnie w kosmetologii, pierwszy raz komercyjnie zastosowano go w produktach piekarniczych jako substytut białka. W dermatologii zaistniał w 1992 roku. 

Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie i magazynowanie wody, a więc utrzymanie jej odpowiedniego poziomu w organizmie. 1 cząsteczka tego kwasu może wiązać aż 250 cząsteczek wody. Dzięki temu nawilża skórę od wewnątrz, a co za tym idzie, wzmacnia ją i regeneruje. Jego różnorodne zastosowanie zależy przede wszystkim od wielkości cząsteczek oraz stężenia. Jest substancją bezpieczną — zazwyczaj nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego też może być stosowany niezależnie od wieku, a także rodzaju cery. 

 

Rodzaje kwasu hialuronowego

Najpowszechniejsze rozróżnienie kwasu hialuronowego oparte jest na wielkości jego cząsteczek. Im mniejsza jest masa cząsteczkowa tejże substancji, tym głębiej przenika ona do skóry. Wyróżnia się głównie:

  1. Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy HMW, który działa powierzchniowo i tworzy zewnętrzną warstwę chroniącą przed utratą wody oraz niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych – ten kwas używamy do żelowania naszych toników Lynia
  2. Kwas hialuronowy średniocząsteczkowy nawilżający, a także ujędrniający górne warstwy skóry,
  3. Kwas hialuronowy niskocząsteczkowy także nawilżający i działający na niższe warstwy skóry,
  4. Kwas ultraniskocząsteczkowy MiniHA oraz Oligo HA o ultra niskiej wielkości cząsteczek ULMW. Wnika w głębsze struktury skóry, dzięki czemu nawilża ją na długi czas, działa przeciwzmarszczkowo, stymuluje wzrost włosów i produkcję naturalnego kwasu hialuronowego. Przywraca suchej skórze naturalną równowagę.

 

Kwas, w skład którego wchodzą trzy rodzaje, to potrójny kwas hialuronowy. Zdecydowanie warto sięgać po ten właśnie wariant ze względu na jego szerokie spektrum działania. W naszej ofercie potrójny kwas hialuronowy jest naszą autorską mieszanką:

0.5%/1% kwasu średniocząsteczkowego o masie 1,000 - 1,800 kDa

0.5%/1% kwasu niskocząsteczkowego o masie 10 kDa - 1,000 kDa

0.5%/1% kwasu Oligo HA  o masie 3 kDa - 10 kDa

i posiada układ konserwujący: Gluconolactone (and) Sodium Benzoate

Żele hialuronowe e-naturalne 1%, 1,5% oraz 3% posiadają status kosmetyku i zostały poddane badaniom dermatologicznym i mikrobiologicznym. 

Natomiast ze względu na długość oraz połączenie łańcuchów hialuronowych można wyróżnić kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany. W przypadku pierwszego łańcuchy połączone są ze sobą krzyżowo, co sprawia, że substancja ta dłużej się wchłania, ale też jednocześnie dłużej pozostaje w miejscu zastosowania. Wykorzystuje się ją głównie do wypełniania zmarszczek głębokich. Z kolei kwas nieusieciowany charakteryzuje się krótkimi łańcuchami, które szybko się rozpadają. Efekt jego działania jest krótszy, ale nie potrzeba czasu na jego wchłonięcie.

Ze względu na szeroką ofertę kwasów hialuronowych w naszym sklepie przedstawiamy zestawienie, które ułatwi wybór tego najodpowiedniejszego:

 

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Jeśli skóra jest sucha i odwodniona, włosy szorstkie oraz cienkie, a na twarzy pojawiają się zmarszczki, kwas hialuronowy będzie doskonałym remedium na te problemy. Można stosować go pod różną postacią w zależności od czasu, jaki chce się przeznaczyć na pielęgnację cery, możliwości finansowych oraz potrzeb.

Pierwszym, najłatwiejszym i najmniej czasochłonnym sposobem jest kupno gotowych kosmetyków z kwasem hialuronowym w składzie. Na rynku można znaleźć bardzo dużo kremów, olejków oraz serum z tą substancją. Mają one już odpowiednie jej stężenie. Najczęściej zawierają wielkocząsteczkowy rodzaj tego kwasu, jednak w ofercie naszej marki Lynia znajdują się bardziej zaawansowane formy tej substancji. Kwas hialuronowy w postaci liposomalnej znalazł zastosowanie w wielu produktach, m.in.:

krem z komórkami macierzystymi

 

Druga możliwość to dodanie roztworu lub proszku kwasu hialuronowego do gotowych kosmetyków, które nie mają go w składzie. Wystarczy je wymieszać i nałożyć na skórę. Plusem tego rozwiązania jest to, że można samemu wybrać, jaki jego rodzaj zastosujemy. 

Kolejną, już nieco bardziej skomplikowaną metodą jest samodzielne tworzenie kosmetyków i dodanie do ich składu kwasu hialuronowego w proszku lub w postaci roztworu. Można dodawać go do balsamów, kremów oraz odżywek do włosów — w każdym przypadku będzie miał zbawienne działanie.  

Ostatnia możliwość to używanie go w postaci roztworu lub żelu jako osobny kosmetyk. Należy pomieszać go z odrobiną oleju lub witaminy C i wmasować w skórę  lub włosy. Dzięki niemu cera będzie gładka i jędrna, a włosy mocne oraz zdrowe. Sera naszej marki Lynia doskonale sprawdzają się jako faza olejowa takiego rodzaju pielęgnacji. 

 

Działanie kwasu hialuronowego jest wszechstronne: opóźnia proces starzenia, nawilża skórę i włosy, działa przeciwzapalnie, łagodzi cienie pod oczami oraz nadaje blask cerze. Biorąc pod uwagę jego ogólnodostępność oraz brak przeciwwskazań do stosowania, nie sposób nie skorzystać z jego dobroczynnych właściwości.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
W przypadku problemu z zalogowaniem się na konto prosimy skorzystać z opcji "nie pamiętasz hasła".
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od $41.39.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium