Pielęgnacja skóry wrażliwej, naczynkowej 0

PIELĘGNACJA WRAŻLIWEJ, NACZYNKOWEJ SKÓRY

Problem skóry wrażliwej jest bardzo częstą dolegliwością i dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, nie zależnie od wieku. Nadwrażliwość w początkowym stadium może objawiać się mrowieniem, pieczeniem, swędem czy ściągnięciem skóry po umyciu, oraz reagowaniem zaczerwieniem na warunki atmosferyczne (wiatr, deszcz, mróz).

Szczególnym przypadkiem skóry wrażliwej jest skóra naczynkową, której cechą charakterystyczną jest kruchość naczynek i wrażliwość zarówno na kosmetyki jak i na czynniki atmosferyczne. Pielęgnacja cery naczynkowej i wrażliwej jest podobna, z tym że w przypadku cery naczynkowej należy zwrócić szczególna uwagę na ochronę, wzmacnianie i uszczelnianie naczynek. Ten rodzaj cery wymaga szczególnej opieki.

W pielęgnacji ważne jest stosowanie właściwej pielęgnacji jak i odpowiednia dieta. Należy chronić skore przed zimnem jak i unikać nadmiernego wystawiania twarzy na działanie promieni słonecznych. Zrezygnować z preparatów zawierających kwasy AHA oraz peelingów mechanicznych. Ważne jest aby do pielęgnacji używać kosmetyki jednej linii oraz aby miały zdolność oddziaływania na wszystkie warstwy skóry.

Skóra wrażliwa starzeje się szybciej, dlatego ważne jest, aby w jej pielęgnacji wpływać na dwa procesy jednocześnie: zwalczać dyskomfort oraz walczyć z czynnikami podrażniającymi skórę jednocześnie opóźniając lub całkowicie zahamowując procesy starzenia się skóry.

 

 

Krem dla cery wrażliwej, naczynkowej:

Jeżeli będą korzystać z Państwo z gotowej bazy kremowej oferowanej w naszym sklepie, zaleca się dodanie do niej, co najmniej 5% wody i 5% wybranego oleju. Rozcieńczanie pozwoli na uzyskanie konsystencji kremu zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Maksymalna ilość użytego oleju to 15%. Bazę można rozcieńczyć nawet w proporcji 50:50 co oznacza ze z 50g bazy możemy otrzymać 100g kremu. Przy ustalaniu proporcji należy wziąć pod uwagę wszystkie dodawane składniki.

Propozycja 1.

LP.

NAZWA SUBSTANCJI

SKŁAD PROCENTOWY

SKŁAD ILOŚCIOWY [g]

1

 Baza kremowa

80

40

2

 Kwas hialuronowy 1%

3

1,5

3

 Ekstrakt z prawoślazu lekarskiego

2

1

4

 Ekstrakt z kwiatu czarnego bzu

3

1,5

2

 Olej z pestek dzikiej róży

2

1

5

 Olej arganowy

3

1,5

6

 Woda

5

2,5

7

 Witamona B5

2

1

 

Zalecane oleje zimnotłoczone:

- olej z ogórecznika

- olej arganowy

- olej z dzikiej róży

- olej lniany

- olej z wiesiołka

- olej ze słodkich migdałów

 

Zalecane toniki:

- hydrolat różany

- hydrolat z kwiatów lawendy

- tonik nawilżający z hydromanilem i kwasem hialuronowym

- tonik do cery wrażliwej, naczynkowej z ekstraktem z czarnego bzu

 

Środki myjące:

- płyn miceralny z delikatnym sulfaktantem amfoterycznym

- olejki myjące

 

Każda skóra, aby zachowała zdrowy i młody wygląd wymaga systematycznych zabiegów związanych z usuwaniem martwego naskórka (peelingi) oraz odżywianiem (maski)

Przykładowe maski i peelingi:

Peelingi

Peeling enzymatyczny. Możemy polecić delikatny peeling algowy z naszej oferty. Dla zachowania dobrej kondycji skóry, peeling należy wykonywać dwa razy w tygodni

Maski algowe:

Maski algowe typu peel-off nawilżająca, rewitalizująca oraz z witaminą C, Acerolą (rozjaśniająca) – maski gabinetowe. Dla zwiększenia efektu działania należy przed nałożeniem maski posmarować twarz serum, np. olejowym. Można je przygotować, mieszając np. wybrane oleje zimnotłoczone

- Domowe wykonanie maski ze sproszkowanych alg to najbardziej drogocenna mieszanka. Proponowana spirulina, to jedna z najcenniejszych roślin, będąca skarbnica drogocennych substancji dla skóry: Wymieszać 1 część alg (sproszkowana spirulina i mikronizowany morszczyn w proporcjach według uznania) z 2 częściami wody, nałożyć na twarz, po 20 minutach spłukać. Można dodać np. jogurt na pół z wodą. Ilość użytych alg zależy od powierzchni skóry, na której chcemy je stosować. Na koniec przemyć twarz wybranym tonikiem i nałożyć krem.

Glinki:

Przygotowanie maski: Do około 2 łyżek glinki dodać ok. 1 łyżkę wybranego oleju, oraz 1 łyżkę wody, wymieszać i nałożyć bezpośrednio na skórę. Po około 20 minutach zmyć ciepła wodą

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl