Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 149,00 zł.
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog wpisy
Witamina F – twoje codzienne wsparcie dla skóry i włosów

W naszym cotygodniowym cyklu przyszedł czas na witaminę F. Mamy wrażenie, że na tle innych jest niedoceniana. Pomyśl sama - co wiesz na jej temat? Czy masz świadomość jej właściwości dla skóry problematycznej, która zmaga się z trądzikiem? A może słyszałaś o tym, że rewelacyjnie wpływa na wygląd i kondycję włosów? Jeśli nie do końca ją znasz, najwyższy czas to zmienić. Mamy dla ciebie dawkę ciekawej wiedzy, którą możesz wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji. Zaczynamy!

Jak odbudować zaburzoną barierę hydrolipidową?

Bariera hydrolipidowa skóry (w skrócie BHL) określana także mianem warstwy lub płaszcza hydrolipidowego składa się głównie z wody i tłuszczu, a jej główną funkcją jest ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz TEWL (transepidermalną utratą wody z naskórka). Systematyczna oraz prawidłowa pielęgnacja jest w stanie dobrze zadbać o stan naszej BHL, jednak w dalszym ciągu istnieje wiele czynników mogących zaburzyć jej funkcje ochronne, np. w skutek jej naruszenia lub uszkodzenia. Dowiedz się, co wpływa na zaburzenia płaszcza lipidowego, jak się one objawiają oraz które składniki i dlaczego są niezbędne podczas kuracji odbudowującej. Zwróć również uwagę na propozycje tzw. produktów „must have”, które zahamują skutki nieprawidłowego funkcjonowania BHL.

 

Co to jest sebum i jak zmniejszyć jego nadmiar podczas kompleksowej pielęgnacji?

Sebum to jeden ze składników tworzących cenny płaszcz hydrolipidowy naskórka. Zapewnia on optymalne nawodnienie, poprawia elastyczność oraz miękkość skóry. Jednak gdy jest go za dużo, cera wygląda mało estetycznie, błyszczy się i boryka z nawracającymi problemami stanów zapalnych. Jak zmniejszyć wydzielanie sebum, a przy tym zapewnić skórze kompleksową pielęgnację?

Blog chmura tagów
Jak szczotkować ciało na sucho?
Jak szczotkować ciało na sucho?

Szczotkowanie ciała na sucho działa regenerująco i przynosi masę fenomenalnych zmian. Wykonywanie masażu przy użyciu specjalnej szczotki pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Ten domowy zabieg nie jest trudny do wykonania, dlatego warto robić go jak najczęściej. Po co i jak szczotkować ciało na sucho, by zyskać najlepsze efekty?

Szczotkowanie ciała na sucho — zalety i przeciwwskazania

Domowa pielęgnacja wspomaga zachowanie skóry w jak najlepszej kondycji. Prostym zabiegiem, który warto wykonywać codziennie po kąpieli, jest szczotkowanie ciała na sucho. Jedną z najważniejszych zalet takiego masażu jest oczyszczenie i usunięcie martwego naskórka. Dzięki temu skóra jest odżywiona i wolniej się starzeje.

Szczotkowanie ciała na sucho ma znacznie więcej zalet. Przede wszystkim pobudza krążenie krwi. Zyskują na tym szczególnie nogi, na których dzięki temu zabiegowi rzadziej pojawiają się obrzęki. Rozbijanie tkanki tłuszczowej pomaga w regeneracji zmian cellulitowych. Otwarte pory po masażu na sucho sprawiają, że skóra lepiej oddycha, a na jej powierzchni widać zdecydowanie mniej wybroczyn. Szczotkowanie wspomaga również usuwanie wrastających włosów pozostających po depilacji. To bardzo ważne, gdyż mogą one prowadzić do zakażenia.

Stymulacja układu limfatycznego, do której przyczynia się prawidłowo wykonany masaż na sucho, jest bardzo istotna dla organizmu. Dzięki niej usuwane są z organizmu wszelkie toksyny. Znika uczucie ciężkości i przemęczenia, a skóra jest wyraźnie odżywiona. Pozwala to również pozbyć się problemów ze swędzeniem wynikającym z braku odpowiedniego nawilżenia.

Szczotkowanie ciała na sucho przynosi wiele korzyści. Jednak jak każdy zabieg ma ono swoje zalety i przeciwwskazania. Warto zwrócić na nie uwagę. Należą do nich: 

  • liczne rany i podrażnienia występujące na skórze,
  • choroby skórne, takie jak łuszczyca i grzybica,
  • trądzik,
  • skłonność do pękania naczynek, 
  • żylaki i stany zapalne,
  • nowotwory,
  • świeże blizny oraz mocna opalenizna. 

Jak często szczotkować ciało na sucho? 

Do szczotkowania ciała należy wybrać specjalną szczotkę do masażu na sucho. Jej budowa umożliwia bezproblemowe wykonywanie zabiegu w warunkach domowych. Włosie takiej szczotki nie prowadzi do powstawania ran. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie dociskać jej zbyt mocno do ciała.

Szczotka do masażu na sucho. Wykonana z wysokiej jakości drewna bukowego, a włosie z włókna naturalnego z agawy (tampico).

Szczotkowanie na sucho można wykonywać codziennie. Masaż ten warto włączyć do wieczornej rutyny. Dzięki temu zmęczony organizm odzyska witalność, którą stracił po pracy. Natomiast zwolennicy wczesnych pobudek mogą szczotkować ciało rano — w ten sposób skóra zostanie pobudzona. Jednak samo wykonywanie masażu na sucho to nie wszystko. Ważne, aby pamiętać, żeby przed przystąpieniem do tej czynności dokładnie oczyścić skórę. 

Jak szczotkować poszczególne partie ciała? 

Masaż na sucho można wykonywać niemal na całym ciele. Szczotką podąża się zawsze od dołu. Nogi szczotkuje się od stóp, przez kolana, aż do brzucha. Wszystkie ruchy trzeba kierować w stronę serca. Na brzuchu, plecach i pośladkach szczotkę przesuwa się ku górze. Z kolei podczas masażu rąk powinno się zacząć od dłoni, następnie nie zapominając o okolicach łokci, a zakończyć zabieg na ramionach.

Szczotkując ciało, należy bezwzględnie unikać miejsc, na których widoczne są duże pieprzyki. Do masażu nie trzeba używać dużej siły. Wszystkie ruchy wykonuje się płynnie i dokładnie. Szczególną uwagę warto zwrócić na szczotkowanie piersi. Skóra na nich jest niezwykle delikatna, dlatego trzeba uważać. Klatka piersiowa to jedyne miejsce na ciele, gdzie szczotką robi się ruchy okrężne.

Do szczotkowania ciała nie używa się również żadnych preparatów nawilżających. Początkowo szczotkowanie może sprawiać delikatny dyskomfort. Skóra jednak szybko zostaje pobudzona, a to przynosi uczucie ulgi. 

Jak długo szczotkować ciało? 

Wiedząc, w którym kierunku szczotkować ciało, łatwiej jest wykonywać masaż odpowiednio długo. Masaż na sucho całego ciała nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Jest to czas, w którym nawet niedoświadczone osoby powinny się zmieścić. Dłuższe szczotkowanie może nieść niepożądane konsekwencje. Skóra przyzwyczai się do bodźców, a masaż przestanie przynosić efekty.

Szczotkowanie na sucho można wykonywać codziennie. Nie ma żadnych przesłanek do tego, by co jakiś czas robić przerwy. Masaże szczotką ujędrniają skórę, a prawidłowo dobrana szczotka nie podrażnia jej. W związku z tym skóra nie potrzebuje dodatkowego czasu na regenerację, zatem szczotkowanie może pozostać w codziennej rutynie. 

Kosmetyki po szczotkowaniu na sucho 

Szczotkowanie na sucho, szczególnie na początku zaznajamiania się z tym typem masażu, bywa dość nieprzyjemne. Dlatego tuż po zabiegu warto nałożyć na skórę kosmetyki, które nawilżą skórę. Fenomenalnie sprawdzają się w tej roli balsamy z masłem Shea. Inną wartą uwagi opcją są kremy z witaminą E, która spowalnia proces starzenia się skóry i wzmacnia odmładzające efekty szczotkowania.

Bezpośrednio po masażu na sucho nie stosuje się peelingów oczyszczających ani złuszczających. Skóra po szczotkowaniu jest sprężysta i jędrna, ale wciąż delikatna, dlatego po zakończeniu zabiegu najlepiej używać kosmetyków o działaniu kojącym

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
W przypadku problemu z zalogowaniem się na konto prosimy skorzystać z opcji "nie pamiętasz hasła".
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 149,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium