Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 199,00 zł.
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog wpisy
Kofeina w kosmetykach - jak działa ona na skórę i włosy?

Kofeina, znana głównie jako pobudzający składnik naszej ulubionej porannej kawy, od pewnego czasu zyskuje na popularności także w kosmetykach. Co sprawia, że jest tak wyjątkowa? Jakie korzyści przynosi naszej skórze i włosom? W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak kofeina działa w produktach do pielęgnacji oraz polecimy wybrane kosmetyki naszej marki Lynia.

Witamina F – twoje codzienne wsparcie dla skóry i włosów

W naszym cotygodniowym cyklu przyszedł czas na witaminę F. Mamy wrażenie, że na tle innych jest niedoceniana. Pomyśl sama - co wiesz na jej temat? Czy masz świadomość jej właściwości dla skóry problematycznej, która zmaga się z trądzikiem? A może słyszałaś o tym, że rewelacyjnie wpływa na wygląd i kondycję włosów? Jeśli nie do końca ją znasz, najwyższy czas to zmienić. Mamy dla ciebie dawkę ciekawej wiedzy, którą możesz wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji. Zaczynamy!

Jak odbudować zaburzoną barierę hydrolipidową?

Bariera hydrolipidowa skóry (w skrócie BHL) określana także mianem warstwy lub płaszcza hydrolipidowego składa się głównie z wody i tłuszczu, a jej główną funkcją jest ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz TEWL (transepidermalną utratą wody z naskórka). Systematyczna oraz prawidłowa pielęgnacja jest w stanie dobrze zadbać o stan naszej BHL, jednak w dalszym ciągu istnieje wiele czynników mogących zaburzyć jej funkcje ochronne, np. w skutek jej naruszenia lub uszkodzenia. Dowiedz się, co wpływa na zaburzenia płaszcza lipidowego, jak się one objawiają oraz które składniki i dlaczego są niezbędne podczas kuracji odbudowującej. Zwróć również uwagę na propozycje tzw. produktów „must have”, które zahamują skutki nieprawidłowego funkcjonowania BHL.

 

Blog chmura tagów
Peelingi kosmetyczne – który wybrać?
Peelingi kosmetyczne – który wybrać?

 

Peelingi kosmetyczne – rodzaje i charakterystyka

Nie ulega wątpliwości, że stan skóry jest zależny między innymi od regularności oraz starannego doboru domowej pielęgnacji. Do popularnych codziennych zabiegów należą np. dokładny demakijaż, mycie i odżywianie naskórka, a także regularnie wykonywane peelingi skóry. Obecnie na rynku można jednak znaleźć ogromną liczbę rozmaitych substancji. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego dla siebie produktu? Czego używać do twarzy, a jakie warianty lepiej sprawdzą się do skóry w innych miejscach ciała? 

 

Dla kogo są peelingi? Jak często ich używać? 

Peeling kosmetyczny to substancja, której podstawowy cel stanowi złuszczenie martwego naskórka. Dzięki temu skóra staje gładsza, bardziej elastyczna i przyjemna w dotyku, składniki aktywne z innych produktów lepiej się wchłaniają, a więc również poprawia się ich skuteczność. Jest to zatem kosmetyk dla każdego – zarówno posiadacze oraz posiadaczki cery tłustej i mieszanej, jak i suchej lub wrażliwej znajdą odpowiednią wersję dla siebie. Konsystencję oraz bazę kosmetyku należy dobrać w oparciu o aktualny stan naskórka, a także jego potrzeby i doświadczenie. 

 

Jak często używać peelingu? Odpowiedź na to pytanie mocno się rozgałęzia – zależy to między innymi od potrzeb cery, pory roku, ale również od rodzaju kosmetyku i części ciała. Optymalnym rozwiązaniem na początek okazuje się peeling raz w tygodniu, czasami powtarzany nieco częściej, a w przypadku wyjątkowo wrażliwej skóry albo stosowania kuracji kwasowych lub z udziałem innych mocnych substancji aktywnych (np. retinolu) w postaci serum czy masek czas ten może być skrócony do częstotliwości dwa razy w miesiącu. Dobrze jest obserwować cerę, zwracając uwagę na jej bieżące potrzeby – peeling warto wykonywać, gdy staje się ona poszarzała, zmęczona, szorstka i zanieczyszczona.

 

Rodzaj skóry a typ peelingu – o czym warto pamiętać? 

Jak dobrać rodzaj peelingu do skóry? Zasada jest prosta – im grubszy i mniej wrażliwy naskórek, tym mocniejszego kosmetyku można używać. Popularny błąd, który często pojawia się w pielęgnacji, to zbyt częsta aplikacja produktu bądź jego zbyt duża moc. Zawsze lepiej dobrać delikatniejszą wersję kosmetyku i stopniowo sprawdzać potrzeby skóry, analizując jej wytrzymałość i reakcje. Najwrażliwszymi fragmentami ciała są oczywiście skóra twarzy (szczególnie pod oczami), szyi oraz dekoltu, i to tam należy wybierać wyłącznie fomuły o łagodnym działaniu.

 

Scrub – peeling mechaniczny – jak stosować i do czego się sprawdza? 

Peelingi mechaniczne, zwane również scrubami, bazują na połączeniu wodnej, tłustej, kremowej, a czasami żelowej formulacji z drobinkami ścierającymi. Najpopularniejsza propozycja to peeling solny, między innymi ten z efektem soft touch. Idealnie sprawdzi się on do nóg, ramion, pleców czy brzucha, będzie także doskonałym wyborem do stóp lub dłoni.

Peeling solny z efektem soft touch

 

Ze zrogowaciałym naskórkiem na ciele poradzi sobie też naturalny gruboziarnisty peeling z pestek malin oraz peeling z pestek dzikiej róży. Są to półprodukty, które należy połączyć z kremową albo olejową substancją (np. z olejem arganowym), a następnie nakładać na wilgotną skórę. Przyczyniają się one do poprawy krążenia, a co za tym idzie – również kolorytu skóry.

 Peelingi pestkowe od e-naturalne połącz z olejem lub bazą kremową

 

Peeling enzymatyczny – bezpieczny sposób na idealnie gładką skórę 

Kosmetyki takie jak peeling enzymatyczny sprawdzają się doskonale w przypadku skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Bazują one na wywołaniu reakcji chemicznej, rezygnując z fizycznego tarcia, które mogłoby być zbyt mocne dla tych wrażliwszych części ciała. Peeling z owoców tropikalnych lub podobny peeling z ananasa i papai wykazują wysoką skuteczność działania, przy jednoczesnym zachowaniu niesamowitej łagodności. Bromelaina oraz papaina – naturalne składniki owoców – rozpuszczają rogową warstwę naskórka, automatycznie wygładzając i rozświetlając cerę. Dzięki nim staje się ona bardziej elastyczna, lepiej wchłania substancje aktywne oraz zyskuje piękną rozświetloną poświatę. Sypką substancję należy w odpowiednich proporcjach wymieszać z wodą i nakładać na skórę w formie maseczki, a następnie zmyć po upływie 10-15 min.

Peeling enzymatyczny to od lat bestseller sklepu e-naturalne

 

Peelingi kwasowe – profesjonalna pielęgnacja w domowym wydaniu 

Peelingi na bazie kwasów to idealna opcja dla osób stawiających na świadomą, kompleksową pielęgnację skóry i uważnie dobierających swoje rytuały urodowe. Pzykładowo, peeling AHA 30% idealnie sprawdzi się w cotygodniowej rutynie dla cery zmęczonej i zanieczyszczonej, wymagającej dodatkowej stymulacji. Warto jednak pamiętać, że większość kwasów wymaga bezwzględnego stosowania kremów z filtrem przeciwsłonecznym oraz testów uczuleniowych. 

 Peeling z kwasami AHA 30%

 

Peeling z kwasem migdałowym okazuje się bezpiecznym wyborem dla osób początkujących, możliwym do stosowania przez cały rok – odświeża, regeneruje i wygładza. Minimalistyczny skład sprawia, że sięgać po niego mogą również osoby z bardzo wymagającą skórą. 

Peeling PURE z kwasem migdałowym 20%

Dobry peeling to jedna z podstaw domowej pielęgnacji. Warto dobrać odpowiedni rodzaj do swojego typu cery, aby cieszyć się jej gładkością i elastycznością. To także remedium na procesy starzenia oraz w pewnej mierze prewencja zmian skórnych, a zestaw korzyści znacznie przewyższa wkładany wysiłek.









Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
W przypadku problemu z zalogowaniem się na konto prosimy skorzystać z opcji "nie pamiętasz hasła".
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium