Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 149,00 zł.
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Blog wpisy
Witamina F – twoje codzienne wsparcie dla skóry i włosów

W naszym cotygodniowym cyklu przyszedł czas na witaminę F. Mamy wrażenie, że na tle innych jest niedoceniana. Pomyśl sama - co wiesz na jej temat? Czy masz świadomość jej właściwości dla skóry problematycznej, która zmaga się z trądzikiem? A może słyszałaś o tym, że rewelacyjnie wpływa na wygląd i kondycję włosów? Jeśli nie do końca ją znasz, najwyższy czas to zmienić. Mamy dla ciebie dawkę ciekawej wiedzy, którą możesz wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji. Zaczynamy!

Jak odbudować zaburzoną barierę hydrolipidową?

Bariera hydrolipidowa skóry (w skrócie BHL) określana także mianem warstwy lub płaszcza hydrolipidowego składa się głównie z wody i tłuszczu, a jej główną funkcją jest ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz TEWL (transepidermalną utratą wody z naskórka). Systematyczna oraz prawidłowa pielęgnacja jest w stanie dobrze zadbać o stan naszej BHL, jednak w dalszym ciągu istnieje wiele czynników mogących zaburzyć jej funkcje ochronne, np. w skutek jej naruszenia lub uszkodzenia. Dowiedz się, co wpływa na zaburzenia płaszcza lipidowego, jak się one objawiają oraz które składniki i dlaczego są niezbędne podczas kuracji odbudowującej. Zwróć również uwagę na propozycje tzw. produktów „must have”, które zahamują skutki nieprawidłowego funkcjonowania BHL.

 

Co to jest sebum i jak zmniejszyć jego nadmiar podczas kompleksowej pielęgnacji?

Sebum to jeden ze składników tworzących cenny płaszcz hydrolipidowy naskórka. Zapewnia on optymalne nawodnienie, poprawia elastyczność oraz miękkość skóry. Jednak gdy jest go za dużo, cera wygląda mało estetycznie, błyszczy się i boryka z nawracającymi problemami stanów zapalnych. Jak zmniejszyć wydzielanie sebum, a przy tym zapewnić skórze kompleksową pielęgnację?

Blog chmura tagów
Kwas migdałowy — sposób na piękną, zdrową i młodą cerę
Kwas migdałowy — sposób na piękną, zdrową i młodą cerę

Kwas migdałowy i jego zastosowanie w kosmetykach

Kwas migdałowy ma zastosowanie przede wszystkim w przemyśle kosmetycznym. Znajduje się w takich produktach jak serum, peelingi, toniki, a nawet domowe kosmetyki DIY. Oprócz tego wykorzystywany jest w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych podczas zabiegów poprawiających wygląd cery.

 

Kwas migdałowy doskonale sprawdza się w pielęgnacji każdego typu skóry, a jego działanie w dużej mierze zależy od stężenia w danym kosmetyku. Substancja ceniona jest przez wielu specjalistów nie tylko z uwagi na swoje działanie złuszczające, lecz także odkażające.

 

Charakterystyka kwasu migdałowego jako substancji kosmetycznej

Kwas migdałowy to organiczny związek chemiczny, należący do grupy kwasów AHA. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z wrażliwą, skłonną do podrażnień cerą. Krem z kwasem migdałowym działa łagodnie i powoli, dzięki czemu nie powoduje zaczerwienienia, swędzenia ani dyskomfortu. 

Opisywany związek bardzo często w swoim składzie zawierają dermokosmetyki do twarzy. Dlaczego? Substancja ta wspomaga bowiem walkę z trądzikiem, a także umożliwia redukcję zmarszczek. Jeden z takich produktów można znaleźć w ofercie marki Lynia — krem z kwasem migdałowym.

 

 

Najważniejsze właściwości kwasu migdałowego 

Dermokosmetyki do cery trądzikowej, preparaty do cery dojrzałej, toniki oczyszczające — wszystkie te kosmetyki, jak i wiele innych, mogą w swoim składzie zawierać kwas migdałowy. Efekty ich stosowania można zauważyć już po kilku tygodniach, a wszystko to za sprawą wyjątkowych właściwości tej drogocennej substancji.

Działanie kwasu migdałowego widoczne jest m.in. w przypadku skóry problematycznej z tendencją do przetłuszczania się, pomaga on bowiem utrzymać równowagę w produkcji łoju. Właściwości oczyszczające wpływają natomiast na zmniejszenie ujść gruczołów. Kwas migdałowy na twarz działa antybakteryjnie, dzięki czemu wspomaga walkę z niedoskonałościami cery.

Zmarszczki będące wynikiem dojrzałego wieku są kolejnym powodem do stosowania opisywanego związku, ma on bowiem właściwości keratolityczne, dzięki którym usunięty zostaje martwy naskórek, a cera przechodzi proces regeneracji. Boki twarzy stają się bardziej napięte i elastyczne, natomiast zmarszczki ulegają spłyceniu. 

Kwas migdałowy jest również świetnym rozwiązaniem dla skóry potrzebującej uregulowania kolorytu. Specyfik ten rozjaśnia przebarwienia i doskonale nawilża. Działa przy tym nieinwazyjnie, ponieważ jego cząsteczka ma większy rozmiar niż cząsteczka wody. Oznacza to, że powoli wnika w powierzchnię skóry, a co za tym idzie — nie wywołuje nieprzyjemnych objawów ani podrażnień.

 

Działanie kwasu migdałowego w różnych stężeniach

Wpływ na skórę niektórych kosmetyków zależny jest od ich zawartości — do tej grupy należy właśnie kwas migdałowy. Działanie tego specyfiku wzrasta proporcjonalnie do jego stężenia. Zależy także od poziomu pH produktu. Przykładowo: kosmetyki, w których stężenie substancji wynosi 5%, mają właściwości delikatnie złuszczające, ale głównie nawilżające. Takie stężenie kwasu migdałowego znajduje się m.in. w Toniku żelowym marki Lynia.  Peelingi zaś, oprócz wysokiego stężenia kwasu, posiadają niskie pH – sprzyja to silnej eksfoliacji naskórka. 

Kwas migdałowy 10% sprawdzi się natomiast w przypadku cery tłustej. Wnika on w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu aktywuje syntezę kolagenu oraz elastyny, nie powodując podrażnień. Skorzystać na tym może skóra starzejąca się, którą cechuje m.in. brak połysku i elastyczności. Zastosowanie kosmetyku z kwasem migdałowym daje efekt natychmiastowego odżywienia, a także liftingu. Serum PURE z kwasem migdałowym 10% naszej marki Lynia będzie idealnym wyborem. 

Kwas migdałowy 20% charakteryzuje się bardzo silnym działaniem. Z tego też powodu podczas pierwszego stosowania nie powinno się trzymać go dłużej niż 5-10 min. Tak wysokie stężenia pomagają skórze piegowatej, dotkniętej widocznymi zmarszczkami, a nawet ostudą. Efekt złuszczania otrzymujemy przy wysokim stężeniu kwasu migdałowego (20%), np. w peelingu, oraz niskim pH. 

Kwas migdałowy 40%. Zabiegi przy użyciu produktów z tak wysokim stężeniem należy wykonywać w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych. 

 

Kiedy i jak stosować preparaty z kwasem migdałowym?

Stosując latem kwas migdałowy w domu, należy pamiętać o tym, aby po pielęgnacji nie wystawiać skóry na bezpośrednie działanie słońca. Warto również zaopatrzyć się w zestawy kosmetyków, do których wliczają się kremy z filtrem SPF 40-50.

 

Przeciwwskazania do używania kosmetyków z kwasem migdałowym

Czasem nie wolno używać kosmetyków zawierających kwas migdałowyprzeciwwskazania występują jednak niezwykle rzadko. Specyfiku nie można stosować przede wszystkim w przypadku występowania na skórze stanów zapalnych czy wyprysków. Oprócz tego nie zaleca się nakładania serum z kwasem migdałowym ani wykonywania peelingów czy innych zabiegów, gdy występuje ciężka postać trądziku lub choroby zakaźne.

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
W przypadku problemu z zalogowaniem się na konto prosimy skorzystać z opcji "nie pamiętasz hasła".
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 149,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium