Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 199,00 zł.
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Blog wpisy
Kofeina w kosmetykach - jak działa ona na skórę i włosy?

Kofeina, znana głównie jako pobudzający składnik naszej ulubionej porannej kawy, od pewnego czasu zyskuje na popularności także w kosmetykach. Co sprawia, że jest tak wyjątkowa? Jakie korzyści przynosi naszej skórze i włosom? W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak kofeina działa w produktach do pielęgnacji oraz polecimy wybrane kosmetyki naszej marki Lynia.

Witamina F – twoje codzienne wsparcie dla skóry i włosów

W naszym cotygodniowym cyklu przyszedł czas na witaminę F. Mamy wrażenie, że na tle innych jest niedoceniana. Pomyśl sama - co wiesz na jej temat? Czy masz świadomość jej właściwości dla skóry problematycznej, która zmaga się z trądzikiem? A może słyszałaś o tym, że rewelacyjnie wpływa na wygląd i kondycję włosów? Jeśli nie do końca ją znasz, najwyższy czas to zmienić. Mamy dla ciebie dawkę ciekawej wiedzy, którą możesz wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji. Zaczynamy!

Jak odbudować zaburzoną barierę hydrolipidową?

Bariera hydrolipidowa skóry (w skrócie BHL) określana także mianem warstwy lub płaszcza hydrolipidowego składa się głównie z wody i tłuszczu, a jej główną funkcją jest ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz TEWL (transepidermalną utratą wody z naskórka). Systematyczna oraz prawidłowa pielęgnacja jest w stanie dobrze zadbać o stan naszej BHL, jednak w dalszym ciągu istnieje wiele czynników mogących zaburzyć jej funkcje ochronne, np. w skutek jej naruszenia lub uszkodzenia. Dowiedz się, co wpływa na zaburzenia płaszcza lipidowego, jak się one objawiają oraz które składniki i dlaczego są niezbędne podczas kuracji odbudowującej. Zwróć również uwagę na propozycje tzw. produktów „must have”, które zahamują skutki nieprawidłowego funkcjonowania BHL.

 

Blog chmura tagów
Glukonolakton – charakterystyka, działanie, właściwości kosmetyczne
Glukonolakton – charakterystyka, działanie, właściwości kosmetyczne

Stosowanie w domowej pielęgnacji profesjonalnych substancji aktywnych to dobry pomysł, o ile wybiera się sprawdzone źródła produktów. Należy wziąć pod uwagę dostosowanie ich do swojego typu cery oraz wdrażać je zgodnie z zaleceniami ekspertów. Glukonolakton to niepozorny składnik kosmetyczny, który odpowiednio stosowany potrafi przynieść wiele korzyści. Co to za substancja i jak ją stosować?

 

Czym jest glukonolakton? Chemiczna struktura

Substancja zwana glukonolaktonem (a także mleczanem kwasu glukonowego) to organiczny związek chemiczny z grupy hydroksykwasów (kwasy PHA) pozyskiwany w procesie fermentacji kukurydzy lub utleniania glukozy. Występuje w postaci jasnego proszku, który może stać się składnikiem rozmaitych gotowych kosmetycznych formulacji. Zazwyczaj stosowany jest w stężeniach powyżej 5%, a przy 15% zawartości wykazuje łagodne działanie peelingujące. Glukonolakton jest rozpuszczalny w wodzie o temperaturze pokojowej.

 

Właściwości substancji – czym wyróżnia się glukonolakton? 

Glukonolakton ma niezwykle pozytywny wpływ na stan i wygląd skóry. Wprowadzenie go do rutyny pielęgnacyjnej niesie ze sobą szereg korzyści – przede wszystkim pełni on funkcję zaawansowanego naturalnego antyoksydantu. W praktyce oznacza to, że spowalnia procesy utleniania, pozwalając na dłużej zachować zdrowy i młody wygląd cery. Przyspiesza regenerację komórek, działając odżywczo oraz przeciwzapalnie. Wspomaga także poziom nawilżenia naskórka i wzmacnia jego odporność na zewnętrzne czynniki drażniące. Sam w sobie jest stosunkowo łagodną formą hydroksykwasu.

 

Do jakiego typu cery glukonolakton jest dobrym wyborem? 

Glukonolakton to produkt, który jednocześnie wykazuje silne i widoczne działanie, lecz nie podrażnia struktury skóry. Dzięki temu doskonale sprawdza się w produktach przeznaczonych do skóry wrażliwej, do której mocne kwasy mogą okazać się zbyt silne. Z tego samego powodu produkt ten doskonale może się sprawdzić do cery o skłonnościach alergicznych, która intensywnie reaguje na mocne substancje. Stosowany rozważnie będzie świetny także do pielęgnacji cery trądzikowej oraz naczynkowej, które oprócz regulacji sebum wymagają kosmetyków o działaniu przeciwzapalnym, wygładzającym oraz nawilżającym.

 

Substancja aktywna sprawdzi się również u osób o cerze dojrzałej – przyspiesza regenerację komórek i opóźnia widoczność procesów starzenia się skóry, dzięki czemu ma działanie odmładzające. Takim rodzajom cery także przyda się działanie nawilżające, ujędrniające i wygładzające, które wykazują produkty zawierające w swoim składzie glukonolakton. Przy regularnym stosowaniu można zaobserwować także delikatne spłycenie drobnych zmarszczek.

 

Dlaczego warto stosować glukonolakton w pielęgnacji? Korzyści z użytkowania. 

Włączony do uważnej regularnej pielęgnacji glukonolakton potrafi, dzięki swoim właściwościom, przynieść naprawdę szybkie i spektakularne rezultaty. Widocznie wygładza i uelastycznia naskórek, a także wspomaga niwelowanie skutków poparzenia słonecznego. Likwiduje szorstkość skóry i pozwala wyregulować rozszerzone pory, zdecydowanie poprawiając wygląd cery. Odpowiednio stosowany jest także niezwykle pomocny w walce z przebarwieniami o różnym pochodzeniu – także w rozjaśnianiu blizn potrądzikowych. Sprawia, że skóra staje się delikatniejsza i sprężysta w dotyku.

 

Produkty z glukonolaktonem – gdzie można znaleźć tę substancję? 

Jako półprodukt glukonolakton może być stosowany w przygotowaniu domowych formulacji kosmetycznych. Sprawdzi się między innymi jako składnik kremu pod oczy czy też do twarzy, w niewielkim stężeniu wzbogaci także serum pielęgnacyjne. Osoby, którym zależy na działaniu peelingującym, mogą przygotować gotową formułę eksfoliującą, zwiększając stężenie składnika.

A w jakich gotowych produktach można znaleźć glukonolakton? Warto zwrócić uwagę na tonik żelowy z kwasem migdałowym i glukonolaktonem marki Lynia. To produkt, którego składniki wykazują działanie łagodnie złuszczające oraz rozjaśniające. Kosmetyk z powodzeniem można stosować na co dzień. Dodatek kwasu hialuronowego oraz d-pantenolu sprawia, że skóra jest nawilżona i ukojona. Z kolei tonik żelowy z 15% glukonolaktonem sprawdzi się u osób, które poszukują mocniejszego działania peelingującego, perfekcyjnego wygładzenia cery, uelastycznienia oraz subtelnego efektu liftingu.

Tonik Pure z glukonolaktonem 15% – cera szczególnie wrażliwa

 

Tonik z kwasem migdałowym 5% i glukonolaktonem 4% – cera sucha, mieszana 

Serum Oily/Acne Skin – cera tłusta, trądzikowa i mieszana

 

Podpowiedzi pielęgnacyjne – kiedy i jak stosować glukonolakton?

Ze względu na działanie regenerujące i złuszczające, glukonolakton najlepiej jest stosować podczas wieczornej pielęgnacji skóry. Krem pod oczy należy stosować jako ostatni, domykający komponent. Z kolei toniki żelowe powinno się nakładać na oczyszczoną i wilgotną skórę, następnie łagodnie je wklepać, a następnie po chwili rozpocząć aplikację kolejnych kosmetyków – łagodnego serum oraz kremu.  

Glukonolakton to substancja zdecydowanie warta uwagi w domowej codziennej pielęgnacji. Jest niezwykle uniwersalny i wszechstronny, a jego wybór przynosi cerze szereg korzyści. Z powodzeniem można stosować go na co dzień.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
W przypadku problemu z zalogowaniem się na konto prosimy skorzystać z opcji "nie pamiętasz hasła".
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium